Kancelaria parafialna czynna jest w środę i piątek

w godz. 16.00 - 17.00

Ze względu na ochronę danych osobowych

przez telefon nie są udzielane żadne personalne informacje

dotyczące wpisów w księgi metrykalne!

OSOBY ZAINTERESOWANE

ZAŚWIADCZENIAMI, METRYKAMI, ŚWIADECTWAMI, POZWOLENIAMI ITP.

ZGŁASZAJĄ SIĘ PO NIE DO KANCELARII PARAFIALNEJ OSOBIŚCIE!!!

Dokumenty wymagane do Chrztu św.:

• Metryka urodzenia dziecka z USC.
  • Dane personalne rodziców i rodziców chrzestnych.
  • Zaświadczenie od proboszcza rodziców chrzestnych, że mogą zostać chrzestnymi.
  • W przypadku dzieci spoza naszej parafii - pozwolenie właściwego proboszcza na chrzest poza parafią.

Przymioty wymagane przez Kościół do pełnienia funkcji rodziców chrzestnych:

• został wyznaczony przez rodziców dziecka;
  • jest wystarczająco dojrzały do pełnienia tego zadania, tzn. ukończył 16 lat,
  • przyjął trzy sakramenty wtajemniczenia: chrzest, bierzmowanie i Eucharystię oraz prowadzi życie zgodne z wiarą i z zadaniem jakie ma pełnić;
  • nie jest ojcem ani matką przyjmującego chrzest;
  • należy do Kościoła katolickiego i prawo kanoniczne (kościelne) nie zabrania mu pełnienia zadań chrzestnego.

Dokumenty wymagane do Sakramentu Eucharystii:

• Akt chrztu dziecka, jeżeli dziecko było chrzczone poza terenem naszej parafii.
  • Pozwolenie od proboszcza stałego zamieszkania rodziców dziecka, jeżeli dziecko nie jest członkiem naszej parafii, a ma pójść do I Komunii św. w tutejszej parafii.

Dokumenty wymagane do Sakramentu Bierzmowania:

• Metryka chrztu.
  • W przypadku osób spoza naszej parafii - pozwolenie właściwego proboszcza na bierzmowanie poza parafią.

Dokumenty wymagane do Sakramentu Małżeństwa:

• Metryka chrztu.
  • Metryka zgonu współmałżonka (dotyczy owdowiałych).
  • Dowód osobisty.
  • Zaświadczenie o przyjętym sakramencie bierzmowania (lub odpowiednia adnotacja na metryce chrztu).
  • Zaświadczenie o udziale w konferencjach dla narzeczonych (kurs przedmałżeński) i rozmowach w Katolickiej Poradni Rodzinnej.
  • Zaświadczenie o wygłoszonych zapowiedziach (gdy były głoszone poza naszą parafią).
  • Zaświadczenie o odbytych spowiedziach przedślubnych (dostarczamy bezpośrednio przed ślubem).
  • Zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego (niezbędne gdy małżonkowie chcą, aby ślub kościelny pociągał za sobą skutki cywilno-prawne - tzw. ślub konkordatowy) lub akt ślubu, jeśli wcześniej zawarto związek cywilny.
  • Dane świadków ślubu zgodne z dowodami osobistymi (zalecane jest również zaświadczenie z parafii zamieszkania świadków świadczące o praktykowaniu).

Zgłoszenie pogrzebu:

•  Akt zgonu z USC.

Na wszelkich uroczystościach proszę przede wszystkim o pełne - związane z przyjęciem Komunii św. - uczestnictwo we Mszy Świętej.