Ogłoszenia duszpasterskie na

XVIII Niedzielę w ciągu roku

2 sierpnia 2020 r.

 

1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

3. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

4. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata.

6. 15 sierpnia Msze św. odprawiane będą o godz. 8:00 w Janowicach Wielkich oraz o godz. 9:30 i 11:00 w Radomierzu. Na Mszy św. o godz. 12:30 odbędzie się uroczystość I komunii św. 16 sierpnia (niedziela) Msze św. będą odprawione o godz. 8:00 w Janowicach oraz o godz. 9:00 i 10:00 w Radomierzu. Tego dnia w Wojanowie o godz. 12:00 sprawowana jest przez Biskupa Legnickiego Msza św. z racji 700 lecia Parafii.

7. Bardzo serdecznie dziękuje za ofiary jakie składacie na konto parafialne na utrzymanie kościoła w Janowicach i w Radomierzu. Dziękuję tym wszystkim, którzy wczoraj posprzątali kościół w Janowicach. Słowa podziękowania kieruje w stronę tych osób, które posprzątały kościół w Radomierzu i udekorowały kwiatami. Dziękuję Pewnym osobą, które zadbały o czystość szat liturgicznych z kościoła z Radomierza. Wszystkim za wszystko Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

8. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzę dobrego i owocnego przeżycia tego czasu. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu imieniny, urodziny oraz inne jubileusze życzę Bożego błog. i opieki Matki Bożej.

PROBOSZCZ

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

1. Karol Stanisław ONISZCZUK, zam. Zielona Góra

2. Agnieszka MARKOWIAK, zam. Janowice Wielkie

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia tego związku małżeńskiego, w sumieniu jest zobowiązany poinformować o tym proboszcza parafii.

Ogłoszenia duszpasterskie na

XVII Niedzielę w ciągu roku

26 lipca 2020 r.

 

1. Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.

2. W naszych modlitwach, szczególnie podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

4. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

5. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

6. W okresie wakacyjnym Msze św. w Janowicach Wielkich od wtorku do soboty o godz. 8:00. W niedzielę Msze św. w Janowicach o godz. 8:00 i 12:30, w Radomierzu o godz. 9:30 i 11:00. Jeśli chodzi o sprawy związane z kancelarią to proszę o kontakt telefoniczny.

7. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu imieniny, urodziny oraz inne jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Tym z nas którzy są na urlopach i odpoczywają w Rudawach życzę udanego wypoczynku.

PROBOSZCZ

Ogłoszenia duszpasterskie na

XVI Niedzielę w ciągu roku

19 lipca 2020 r.

 

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zasłaniając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być światłem dla współczesnego świata.

2. W najbliższą środę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Magdalena, wierna uczennica Chrystusa, była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała Go po zmartwychwstaniu wczesnym rankiem dnia paschalnego (Mk 16,9). Jej kult w całym Kościele zachodnim rozpowszechnił się od XII wieku. Od początku patronuje też Zgromadzeniu Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała Święta Siostra Faustyna, a szczególnie dziewczętom i kobietom potrzebującym moralnego odrodzenia, wychowaniem których zajmują się siostry.

3. W czwartek, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy.

4. W sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła.

5. Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się po Mszy św.

6. W okresie wakacyjnym Msze św. w Janowicach Wielkich od wtorku do soboty o godz. 8:00. W niedzielę Msze św. w Janowicach o godz. 8:00 i 12:30, w Radomierzu o godz. 9:30 i 11:00. Jeśli chodzi o sprawy związane z kancelarią to proszę o kontakt telefoniczny.

7. Bardzo serdecznie dziękuje za ofiary jakie składacie na konto parafialne na utrzymanie kościoła w Janowicach i w Radomierzu. Dziękuję tym wszystkim, którzy posprzątali kościół w Radomierzu i udekorowali kwiatami (Alicja Czaja, Edyta Czaja, Dorota Zielińska – Maria Czaja, Paweł Liebersbach) Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

8. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzę bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Pozdrawiam wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Solenizantów i jubilatów zapewniam o modlitwie w ich intencji.

PROBOSZCZ

Ogłoszenia duszpasterskie na

XV Niedzielę w ciągu roku

12 lipca 2020 r.

 

1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

2. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. Właśnie na Górze Karmel duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła.

3. W okresie wakacyjnym Msze św. w Janowicach Wielkich od wtorku do czwartku o godz. 9:00 w piątek i sobotę Msza św. o godz. 8:00. W niedzielę Msze św. w Janowicach o godz. 8:00 i 12:30, w Radomierzu o godz. 9:30 i 11:00. Jeśli chodzi o sprawy związane z kancelarią to proszę o kontakt telefoniczny.

4. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzę bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Pozdrawiam wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Solenizantów i jubilatów zapewniam o modlitwie w ich intencji.

PROBOSZCZ

Ogłoszenia duszpasterskie na

XIV Niedzielę w ciągu roku

5 lipca 2020 r.

 

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

2. Podczas środowej nowenny, pamiętając w szczególny sposób o chorych i seniorach naszej wspólnoty parafialnej, powierzymy ich Matce Bożej.

3. W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury.

4. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

5. W okresie wakacyjnym Msze św. w Janowicach Wielkich od wtorku do soboty o godz. 8:00. W niedzielę Msze św. w Janowicach o godz. 8:00 i 12:30, w Radomierzu o godz. 9:30 i 11:00. Jeśli chodzi o sprawy związane z kancelarią to proszę o kontakt telefoniczny.

6. Bardzo serdecznie dziękuje za ofiary jakie składacie na konto parafialne na utrzymanie kościoła w Janowicach i w Radomierzu. Dziękuję tym wszystkim, którzy wczoraj posprzątali kościół w Janowicach. Słowa podziękowania kieruje w stronę tych osób, które posprzątały kościół w Radomierzu i udekorowały kwiatami (Zofia Łoś, rodz. Nyczko, Henryk Przywara, Sylwia Przywara) składam im serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

7. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzę bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Pozdrawiam wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Solenizantów i jubilatów zapewniam o modlitwie w ich intencji.

PROBOSZCZ

Ogłoszenia duszpasterskie na

XIII Niedzielę w ciągu roku

28 czerwca 2020 r.

 

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

2. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msza św. o godz. 9:00.

3. W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy. Do omodlenia mamy w tym czasie tyle spraw, a Jej Serce, wypełnione miłością macierzyńską i niezrównaną dobrocią, wsłuchuje się w nasze błagania.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu oraz podczas pierwszopiątkowego nabożeństwa. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność.

5. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. przed Mszą św.

6. W okresie wakacyjnym Msze św. w Janowicach Wielkich od wtorku do soboty o godz. 8:00. W niedzielę Msze św. w Janowicach o godz. 8:00 i 12:30, w Radomierzu o godz. 9:30 i 11:00. Jeśli chodzi o sprawy związane z kancelarią to proszę o kontakt telefoniczny.

7. W zakrystii są do nabycia świece Caritas. Są to cegiełki na utworzenie przejściowego oddziału zakaźnego pozwalającego na przyjmowanie nowych pacjentów i izolowanie powracających ze szpitala. Prośba dotyczy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jeleniej Górze na ul. Żeromskiego. Za każdą pomoc i zrozumienie – Dziękuję.

8. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzę bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Pozdrawiam wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Solenizantów i jubilatów zapewniam o modlitwie w ich intencji.

PROBOSZCZ